Криптофизический комитет
!
НЛО в Поставском районе
Карта сайта
НЕЗАВИСИМЫЕ ИССЛЕДОВАНИЯ В ОБЛАСТИ КРИПТОФИЗИКИ
ИССЛЕДОВАНИЯ
ПРОЕКТЫ
НАШ ОПРОС
Оцените работу сайта
Всего ответов: 48

СТАТИСТИКА САЙТА

• Страница 1 из 1
  • 1
Форум » Региональный форум » Наблюдение НЛО в Беларуси » НЛО в Поставском районе (Как НЛО преследовал АВТО)
НЛО в Поставском районе
Дата: Сб, 23.03.2013, 17:35 | Сообщение № 1

Дата: Сб, 23.03.2013, 17:35 | Сообщение № 2

Статус: Offline
Неужели НЛО?
Пятница, 28.09.2012 12:25. рубрика: Без рубрики

Іван вяртаўся з Мінска ў Паставы вельмі позна — на скрыжаванне дарог у Чарнятах выехаў ужо ў тры гадзіны ночы (гэта было 25 верасня). У салоне машыны знаходзіўся адзін. Да дома заставалася недалёка, і гэта радавала кіроўцу. Удалечыні засвяціліся фары сустрэчнай машыны, і раптам на дарогу немаведама адкуль выкаціўся вялікі, дыяметрам не менш за метр, шар, які ярка свяціўся жоўтым колерам. Абедзве машыны мусілі спыніцца. Устрывожаны Іван вырашыў аб’ехаць яго і ціскануў на газ. Як бы ні так! Шар, прыстроіўшыся справа, стаў праследаваць машыну. Тады перапалоханы кіроўца разварочвае яе на пустыннай трасе і едзе ўжо не ў напрамку Калееўцаў, а зварочвае на Параскі. Шар перагароджвае дарогу. Тады Іван вяртаецца на трасу і едзе да Вярэнек, адтуль — да Дварчан.

Невядомы прадмет таксама змяняе маршрут і не адстае ад машыны, то ўздымаючыся на некалькі метраў у небе, то “скочваючыся” на дарогу і перагароджваючы яе. Іван скіроўвае да майстэрняў у Дварчанах, спадзеючыся, што там ёсць вартаўнік. Вартаўніка не бачыць, а шар завісае побач з машынай. Нервы здаюць канчаткова, і 27-гадовы мужчына ў жаху набірае мабільны нумар бацькі.

Бацька прыехаў у Дварчаны праз хвілін 30-40. Спалатнелы сын сядзеў у машыне. Незразумелы прадмет, трансфармаваўшыся з шара ў вялікую зорку, то ярка пабліскваючы, то гаснучы, узняўшыся над дрэвамі, пачаў аддаляцца. Ішла пятая гадзіна раніцы…

Я не прыдумала тут ні слова. Такую гісторыю мне расказаў жыхар райцэнтра. А яго сын, на чыю долю выпала ліхая прыгода, папрасіў не называць прозвішча. “Засмяюць, — разважаў. — Скажуць, што ўсё гэта мне здалося. Але так было! Я і цяпер не магу адысці ад жаху. І вельмі хацелася б ведаць, што гэта такое. Няўжо НЛА? Хоць і стаяла глыбокая ноч, можа, яшчэ хто бачыў незразумелую з’яву? Няхай бы адгукнуліся праз газету”.
І сапраўды, можа, разам разгадаем загадку?

Фаіна КАСАТКІНА / гл. редактор
Районная газета «Пастаўскі край»

Районная газета «Пастаўскі край»
Главный редактор Касаткина Фаина Альфонсовна
Тел. (8-02155) 4-13-39
E-mail postkr@mail.ru , postkr@tut.by
http://www.postawy.by/

Линник Руслан Михайлович
Криптофизический комитет
Дата: Сб, 23.03.2013, 17:40 | Сообщение № 3

Если не НЛО, то что?
Пятница, 5.10.2012 11:31. рубрика: Без рубрики

Прачытала ў “Пастаўскім краі” за 29 верасня заметку “Няўжо НЛА?” і не магу не адгукнуцца. У тую ноч (размова ішла пра 25 верасня — рэд.) я ўстала ў чатыры гадзіны па сваёй патрэбе. Міжволі выглянула ў незашторанае акно. І аслупянела — у небе паміж вёскамі Аляхнішкі і Рубеж вісеў вялізны жоўты шар, далёка ад сябе раскідваючы яркія промні. З перапалоху разбудзіла мужа. Хвілін 10 назіралі за шарам удваіх. Затым шар апусціўся на зямлю і знік з поля зроку, нам бачыліся толькі яго водбліскі.

Раніцай расказала пра ўбачанае сваёй былой калезе. Але тая толькі пасмяялася. Маўляў, што толькі ні здасца спрасонку. Не, не здалося, а сапраўды было. Уяўляю, колькі страху нацярпеўся той вадзіцель, чыю машыну праследаваў шар. Мы знаходзіліся ва ўласным доме, замкнуўшыся, шар — на немалой адлегласці, і то адчуванне вельмі трывожнае. А той чалавек — адзін на пустыннай дарозе і пры такім “суправаджэнні”. Як і яму, мне таксама вельмі хацелася б ведаць, што гэта было. Але хто разгадае загадку?

Т. МАЖЭЙКА, жыхарка вёскі Каралінова.

Линник Руслан Михайлович
Криптофизический комитет
Дата: Вс, 24.03.2013, 21:10 | Сообщение № 4
На самом деле огненные шары помойму самые наблюдаемые НЛО. Даже странно, что все привычным нло представляют тарелку. Загадку никто не разгадает, тетя может не надеяться

Дата: Вс, 24.03.2013, 21:24 | Сообщение № 5

Не разгадает. Выезды нужны для сбора данных, поэтому они нужны.

Линник Руслан Михайлович
Криптофизический комитет
Дата: Вс, 24.03.2013, 21:28 | Сообщение № 6
Выезд можно организовать, это думаю будет даже очень кстати

Форум » Региональный форум » Наблюдение НЛО в Беларуси » НЛО в Поставском районе (Как НЛО преследовал АВТО)
  • Страница 1 из 1
  • 1
Поиск: